ODY / ÜDY belgelerini sorgulama


AAA

ODY / ÜDY belgesi sorgulama:
ODY / ÜDY başvurusu sorgulama:

Eksik evrakla ilgili önemli duyuru

08 Şubat 2011 tarihinde itibaren UBGUP sistemi yenilendiğinden dolayı eksik evrak işlenmemektedir.  Bu durum da eksik belgeleri olan başvuru sahiplerinin, web sayfamızda ODY Belgesi ve ÜDY Belgesi istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz tamamlayarak yeniden müracaat etmeleri halinde UBGUP sisteminde işlenebilecektir.

NOT:
Eksik evrakla yapılacak başvurular dikkate alınmamaktadır. İkamet belgelerinin asıllarının gönderilmesi gerekmektedir. Faks veya fotokopi kabul edilmemektedir.

 
UBGUP:

İrtibat Tel: 0312 441 38 18 - 441 38 19 - 441 38 20 (3 hat)
Fax: 0312 442 37 59

•Mesleki Yeterlilik Belgesi ücretini yatırmak isteyenlerin 16.03.2009 tarihinden itibaren herhangi bir Vakıfbank şubesine başvurmaları, Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC-ODY-ÜDY) ücretini ödemek istediklerini belirtmeleri, T.C. Kimlik Numaralarını dekonta yazdırmaları gerekmektedir.

Tek Belge Ücreti: 32,- TL  / Çift Belge Ücreti:  64,- TL

NOT: ODY - ÜDY belgesi/belgeleri ödemeleri; hesaba para yatır, havale, EFT, internetten yatırma şeklinde kesinlikle yapılmayacak, sadece Vakıfbank veznelerinden yatırılacaktır.

ODY - ÜDY belgesi/belgeleri başvurunuzu sorgulayınız:

ODY - ÜDY SORGULAMA

ODY - ÜDY belgesi başvurusunda bulundunuz, akibetini merak ediyorsunuz ya da daha önce çalışmış olduğunuz iş yeri sizin adınıza belge başvurusunda bulundu mu? adınıza çıkmış her hangi bir belge var mı? öğrenmek istiyorsanız yapacağınız işlemler sırasıyla:

1. Kendinize ait bir e-devlet şifresi edininiz. Bunun için kendinize en yakın PTT merkezine başvurarak 2,-TL karşılığı sahip olabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız

2. Daha önceden almış olduğunuz şifreniz var ancak e-devlete giriş yapamıyor ve şifreniz geçerli değil mesajı alıyorsanız, şifreniz zaman aşımına uğramıştır. E-devlet şifrenizin geçerliliği için ayda en az 1 kere e-devlete giriş yapınız, uzunca bir süre giriş yapmamanız halinde yeniden PTT'ye başvurun ve yeni şifre zarfı talep edinin.

3. Geçerli bir e-devlet şifreniz varsa, üstte yer alan ODY - ÜDY SORGULAMA linkini tıklayınız ve TC kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapınız.

4. Devlete ait uygulamalar arasından, ULAŞTIRMA BAKANLIĞI' nın altında yer alan "mesleki yeterlilik belgesi sorgulama" linkini tıklayınız.

5. Sorgulama neticesinde "geçerli" ibaresini görüyorsanız belgeye hak kazanmışsınız demektir.

6. "Postada" ifadesi varsa, beraberinde bir de "posta kodu" göreceksiniz. Gördüğünüz posta kodu/posta kodlarını altta yer alan ve PTT' ye ait linklerden sorgulayarak nerede olduğunu öğrenebileceksiniz.

7. "Eksik belge" uyarısı varsa, sağlıklı ve hızlı çözüm için en üstte yer alan "Eksik evrakla ilgili önemli duyuru" muzu okuyunuz veya kuruma telefonla ya da şahsen başvurunuz.

 

AB UYUM GROUP olarak, şartları uyan sürücülere doğrudan ODY - ÜDY belge alınması hizmetini, doğrudan alamayanlara ise ODY - ÜDY eğitimi hizmetini vermekteyiz.


Sorgula yapıldıktan sonra belgenizin postalandığına ilişkin uyarıyı görüyorsanız, hemen altında Posta Barkodunu bulacaksınız. Yayımlanan kodu altta verilen linkten giriş yaparak, PTT'nin yurtiçi kayıtlı posta takibi sayfasından sorgulayabilirsiniz.

POSTA BARKODU SORGULAMA - PTT

KAYITLI GÖNDERİ SORGULAMA - PTT


Önemli not:

Anayasanın 20. maddesinin son fıkrası uyarınca; herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Mesleki yeterlilik belgeleri (SRC-ODY-ÜDY) "e-devlet" üzerinden takip edilecektir.


Kaynak: ubgup.gazi.edu.tr
* UBGUP: Ulaştırma Bakanlığı Gazi Üniversitesi Projesi